Serwis Naprawmyto.pl umożliwia użytkownikom zgłaszanie problemów zaobserwowanych w najbliższym otoczeniu. Pomysłodawcą serwisu jest Fundacja im. Stefana Batorego oraz Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia". W gminie Czerwonak projekt zainicjonowany został w 2012 r. przez Stowarzyszenie Lepsza Gmina Czerwonak.


Liczymy, że mieszkańcom zależy na jakości przestrzeni, w której żyjemy i działamy. Jeżeli widzimy coś, co wpływa negatywnie na nasze otoczenie, wymaga uwagi czy naprawy, nie powinniśmy przechodzić koło tego obojętnie, licząc że „samo się zrobi”. Pierwszym krokiem w naszym zaangażowaniu może być zgłoszenie takiego problemu – poinformowanie o nim odpowiedzialnych służb czy instytucji, ale także innych użytkowników tej przestrzeni, np. innych mieszkańców naszej miejscowości, osiedla, ulicy. Właśnie to umożliwia serwis, który ponownie działa w naszej gminie - mówi Przewodniczący Rady Gminy Czerwonak Wojciech Skrzekut.

 

Warto przypomnieć, że projekt nominowany był do nagród: Super Samorząd 2012 i Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP w 2013 r.

 

https://naprawmyto.pl/czerwonak