Praktyczne porady od rodzica, miłośnika technologii i pedagoga.

 

Rodzicu czy potrafisz towarzyszyć dziecku w odkrywaniu cyfrowego świata?

Czy chcesz poznać proste i praktyczne wskazówki dotyczące wprowadzania zasad domowej higieny cyfrowej i ochrony rodzicielskie?

 

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie 12 grudnia 2023 r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach.

 

Spotkanie poprowadzi Dawid Łasiński znany jako Pan Belfer - nauczyciel z Internetów, ekspert w dziedzinie zastosowania technologii w edukacji a przede wszystkim rodzic 9 i 11 latka, który na co dzień stosuje zasady domowej higieny cyfrowej.

W dzisiejszych czasach Internet i technologia mają ogromny wpływ na nasze dzieci. Coraz więcej czasu spędzają one przed ekranem komputera, telefonu czy przy konsoli, przez co staje się to nieodłączną częścią ich życia. Dlatego chcemy podzielić się z Państwem praktycznymi poradami, jak i dlaczego warto kontrolować to, czego nasze dzieci doświadczają w cyfrowym świecie, jak dbać o higienę cyfrową oraz jak wpływa to na ich rozwój.

W trakcie spotkania usłyszycie Państwo praktyczne wskazówki od rodzica, który jest również miłośnikiem technologii a jednocześnie pedagogiem, który profesjonalnie zajmuje się tą tematyką. Porozmawiamy na temat różnych narzędzi dostępnych dla rodziców, które pomogą w kontroli treści dostępnych w Internecie, a także podzielimy się informacjami dotyczącymi zagrożeń, na jakie nasze dzieci mogą natrafić online.

Wierzymy, że to spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i wspólnej refleksji na temat tego, jak wspierać swoje dzieci w cyfrowym świecie. Pokażemy też, że Internet może być miejscem pełnym możliwości rozwoju dla naszych pociech, pod warunkiem, że będziemy je odpowiednio edukować i wspierać.

Wspólnie odkryjemy metody budowania pomostu łączącego potrzeby dzieci z Generacji Z z obawami rodziców.

 

Już teraz zapisz datę spotkania w kalendarzu i do zobaczenia.