13 kwietnia 2024 r. w Poznaniu odbył się halowy turniej w piłce nożnej pn. Archidiecezjalne Mistrzostwa Służby Liturgicznej o Puchar Metropolity Poznańskiego, który jest przepustką do Mistrzostw Polski. W turnieju wzięły udział 79 drużyny w trzech kategoriach wiekowych (ministrant, lektor młodszy, lektor starszy). Z naszej Gminy w turnieju wzięły udział drużyny z obu koziegłowskich parafii. Drużynie z parafii pw. św. Brata Alberta udało się wejść do fazy pucharowej i po zaciekłej walce zwyciężyć. Chłopcy otrzymali puchar, pamiątkowe medale oraz upominki od Gminy Czerwonak. Skład zwycięskiej drużyny: Igor Widman (bramkarz), Szymon Trzciński, Szymon Draus, Wojciech Lehwark, Filip Grabarczyk, Adam Vogt, Emil Vogt, Alan Kabat. Dodatkowo podczas turnieju wyróżniony został najlepszy bramkarz turnieju, którym został Igor Widman oraz najlepszy strzelec - Szymon Trzciński. Teraz Drużyna przygotowuje się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 23-24 czerwca w Łodzi. Do turnieju Drużyna została przygotowana przez niezastąpionego Pana Mieczysława Petlickiego, który niestety nie mógł być obecny na turnieju, ale sercem był z drużyną i w odpowiednim momencie przysłał wsparcie trenerskie.

Materiał dostarczony przez: Ewę Galas-Lehwark