3 września wspólnie z Polską Federacją Tenisa zorganizowaliśmy I Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołectwa Kliny, który odbył się w Mielnie. W zawodach udział wzięło łącznie 18 zawodników i zawodniczek - 8 z Mielna, 5 z Dębogóry, 2 z Klinów oraz 3 z Karłowic. Najpierw zawodnicy rywalizowali w sześciu grupach, po czym najlepsi rozgrywali mecze w fazie pucharowej. Zwycięstwo w całej rywalizacji odniósł Patryk Kowalski z Mielna, a dwa kolejne miejsca medalowe zajęli: Andrzej Andrzejewski (Dębogóra) i Paweł Walkiewicz (Kliny).

W fazie pucharowej zawodów znaleźli się również: Robert Kaźmierczak (Mielno), Błażej Wiśniewski (Karłowice), Jędrzej Andrzejewski (Dębogóra), Paweł Maciejewski (Dębogóra) i Jan Bełka (Mielno).
Gratulacje dla wszystkich uczestników! Mamy nadzieję, że w najbliższych latach uda się zorganizować kolejne turnieje tenisowe - oby za rok, może dwa lata już w nowo wybudowanej świetlicy wiejskiej.

Dziękuję za współorganizację imprezy: Leszkowi Kowalskiemu, Mirosławowi Nowakowi, Mai Sienkowskiej i Arlecie Kosmowskiej.

 

Przy okazji przypominam, że od sierpnia przy siłowni w Mielnie znajduje się stół zewnętrzny do tenisa stołowego, z którego na co dzień mogą korzystać wszyscy Mieszkańcy Sołectwa.Sołtys Błażej Sienkowski