Stary tapczan, fotele, krzesła, pufy, mnóstwo butelek i wiele innych śmieci – to odpady, które znaleziono podczas akcji „Sprzątania Świata”.
 
W zaledwie trzy godziny mieszkańcy Sołectwa Koziegłowy oraz osiedla Leśnego zebrali w okolicznych lasach i terenach naszej miejscowości około 50 worków odpadów!
Wynik zdumiewa i smuci bo trzeba zdać sobie sprawę, że pozostawili to wszystko inni mieszkańcy. Uczestnicy sprzątali wyznaczone miejsca indywidualnie oraz rodzinnie. Wszyscy otrzymali mapkę z wyznaczonymi terenami do sprzątania oraz miejscem składowania śmieci. Po ciężkiej pracy każdy z uczestników został nagrodzony pięknymi pelargoniami, gadżetami przekazanymi przez Urząd Gminy oraz talonem na pyszne lody ufundowane przez Piekarnię Natura. Ponadto każde dziecko otrzymało czekoladę.
 
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym mieszkańcom.
Dziękujemy Strażnikom Gminnym, dziękujemy Panu redaktorowi z „Gazeta Czerwonaka”.
Na pewno akcję „Sprzątania Świata” będziemy kontynuować i choć tegoroczna niewątpliwie różniła od poprzednich z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego. To my musimy o niego zadbać!
 
 
 
Agnieszka Wierzbicka
Sołtys Sołectwa Koziegłowy
 
Agnieszka Dudziak
Przewodnicząca Zarządu Osiedla Leśnego