Złota Jesień już na dobre zagościła w naszych świetlicach. Mimo pochmurnej aury działamy na pełnych obrotach. W trosce o bezpieczeństwo dzieci ze świetlic odbyły się spotkania
z funkcjonariuszami Straży Gminnej w Czerwonaku. Celem wizyty było przypomnienie dzieciom zasad zachowania się podczas pobytu na dworze oraz udzielenie wskazówek, co mogą zrobić by zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda samochód Straży Gminnej, który wykorzystywany jest w codziennej służbie, mogły wejść do środka i zobaczyć jego wyposażenie. Każde dziecko otrzymało element odblaskowy.

Wychowankowie podczas zajęć kreatywnych wykonały skrzaty, laleczki i aniołki z włóczki. Pamiętając o osobach starszych dzieci wraz z wychowawcą w ramach zajęć plastycznych stworzyli i przekazali kartki okolicznościowe dla Seniorów.

Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych, w trakcie których odkrywały tajemnice pieczenia rogali.

W ramach planu tygodniowego kontynuowany był cykl zajęć „Bądź sobą, Pinku!”, trening umiejętności społecznych oraz warsztaty dla dziewczyn, zajęcia czytelnicze doskonalące naukę czytania, poniedziałkowe gry planszowe w bibliotece w Owińskach, kulinarne; pizza, tosty, hot dogi, zajęcia sportowe, tematyczne: Dzień Kundelka, Dzień Tabliczki Mnożenia, Dzień Drzewa, Dzień Origami, Dzień Seniora, Dzień Dyni, Dzień Wszystkich Świętych, Dzień Jeża, Narodowe Święto Niepodległości.

Ponadto wychowawcy świetlic wzięli udział w dwu dniowej konferencji dla pracowników placówek wsparcia dziennego.

 

 

Wychowawcy świetlic