04.06. 2022 r. z  okazji Dnia Dziecka na stawie przy pałacu w Owińskach, odbyła się impreza „ Dzień Dziecka z Wędką”, organizowana przez Stowarzyszenie Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w ramach Dni Gminy Czerwonak, pod patronatem Wójta i Rady Gminy Czerwonak. Imprezę wsparły: Sołectwo Owińska, Sołectwo Bolechówko-Potasze, Sklep "Złoty Hak", Jałoszyński  i  Dull Zakład mięsny z Owińsk oraz Fabryka Papieru w Czerwonaku.

W trakcie zapisów każde dziecko otrzymało zestaw powitalno- wzmacniający (banan, jabłko, sok, woda, batonik) oraz tzw. pakiet startowy( zanętę i coś na haczyk). Zawody odbywały się w dwóch grupach wiekowych: -dzieci  10 do 14 lat od godz. 7:00, -dzieci do 10 lat od godz. 9:00. W każdej grupie startowej pierwsze trzy miejsca honorowane były pucharami plus puchar za największą rybę w grupie, wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali  okazjonalne medale i nagrody do wyboru. Medale, puchary i nagrody wręczał nie byle kto- Pan Marcin Wojtkowiak  Wójt Gminy Czerwonak w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Pana  Wojciecha Skrzekuta oraz Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Rekreacji i Ochrony Środowiska w Czerwonaku Pana Andrzeja Hańczaka.

Klasyfikacja Dzieci przedstawiała się następująco:

- grupa 10 do 14 lat:  1. m-ce  Skowronek Nikola,  2.  m-ce Kupiec Kacper , 3. m-ce Szukowski  Nathan. 
- grupa do 10 lat:     1. m-ce Krzewina Szymon,    2. m-ce Szaj Katarzyna,  3. m-ce Pludrak Borys.
Klasyfikacja Największa Ryba:  
- grupa do 10 lat- Szymon Krzewina, 
- grupa do 14 lat Kacper Kupiec.  

Ciekawostką był  najmłodszy  obserwator- uczestnik  tej imprezy to 4- miesięczne niemowlę w raz z rodzicami- pozdrawiamy.

 

Na pożegnanie z miłym uśmiechem, pakietem pożegnalnym, fajnie spędzonym czasem, sprzyjającą pogodą rozeszliśmy się aby kontynuować atrakcje pozostałe do spędzenia w tym dniu.

Opracowali:

Barbara i Zbigniew Bobryk. /członkini  Sądu Koleżeńskiego  oraz V-ce Prezes i sekretarz SRRiOŚ/