Czerwonak kijkami stoi

W dniach 2 i 3 kwietnia nasze gminne Owińska stały się polską stolicą nordic walking.
A wszystko za sprawą II Czerwonackiego Festiwalu tej dyscypliny, w którym wzięło udział ponad 400 osób z całego niemal kraju. Pierwszego dnia festiwalu uczestnicy rywalizowali na trzech dystansach 5, 10 i 21 km w ramach cyklu Korona Polski, natomiast drugiego dnia brali udział w rajdzie ścieżkami Puszczy Zielonki.

Włączenie wydarzenia w cykl imprez organizowanych pod szyldem Korony Polski dało szansę na dodatkową promocję gminy i zaprezentowanie jej walorów szeroko poza Wielkopolskę. Gmina Czerwonak w opinii uczestników jest idealnym miejscem do uprawiania sportu jakim jest nordic walking. Potwierdzamy i zachęcamy gorąco do zasilenia szeregów  ekip nordikowych, które aktywnie działają na terenie gminy: Biegacze Juniora – Runners Team  oraz Czerwonackie Kijanki „Chodź z Nami”.

Ten sport można uprawiać w każdym wieku, daje mnóstwo satysfakcji i szansę utrzymania dobrej kondycji. Przypominamy, że nordikowcy co miesiąc uczestniczą w rywalizacji na dystansie 5 km podczas Bolechowa na Sportowo.

Bardzo dziękujemy lokalnym partnerom wydarzenia. Jak zwykle podziękowania należą się naszym wolontariuszom i wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację festiwalu, a których nie sposób w tym miejscu wymienić.

Wyniki zawodów znajdują się TUTAJ

 

Arkadiusz Bednarek
CRKF AKWEN