W październiku i listopadzie 2023 r. w Gminie Czerwonak został zrealizowany kolejny projekt w ramach działania Wielkopolska Wiara.

Patronem projektu „Błękitno-zielone inicjatywy w Gminie Czerwonak” było stowarzyszenie Akademia Piłkarska Błękitni Owińska, a autorami projektu była grupa inicjatywna złożona z rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. W realizacji działań uczestniczyli jednak nie tylko uczniowie SP Czerwonak, ich rodzice i nauczyciele, ale także mieszkańcy Czerwonaka i członkowie Akademii Piłkarskiej Błękitni Owińska.

W ramach projektu zostały posadzone drzewa na terenie szkoły podstawowej i na terenie osiedla Przylesie. Choć pogoda w dwa październikowe, piątkowe popołudnia nie zachęcała do prac na dworze, znalazła się spora liczba śmiałków (i tych młodszych i starszych), dla których ważna jest troska o otoczenie. W grupie siła i dzięki temu drzewa zostały szybko posadzone.

Projekt zakładał także namalowanie muralu o tematyce ważnej dla uczniów Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. Szkoła zorganizowała konkurs na projekt muralu, a wybór najlepszej propozycji pozostawiono uczniom. Autorką projektu, który zdobył największa liczbę głosów okazała się najmłodsza uczestniczka konkursu – uczennica klasy 1.Projekt dotyczył tematyki ekologicznej, która jest niezwykle ważna dla wszystkich mieszkańców Gminy Czerwonak.

W namalowaniu muralu autorkę projektu wsparły uczennice starszych klas, które też wzięły udział w konkursie i nauczycielka plastyki. W kilka dni mur został pokryty odcieniami błękitu, zieleni i innych barw, rozświetlając teren przy szkole podstawowej.

Dziękujemy uczestnikom wszystkich działań w projekcie. Cieszymy się, że w naszej gminie, a zwłaszcza w Szkole Podstawowej w Czerwonaku i w klubie sportowym Błękitni Owińska jest tak wiele osób, którym zależy na tym, żeby wspólnie działać dla naszego otoczenia i środowiska.