Wg stanu na 29 marca 2021 roku w ośrodkach zdrowia na terenie gminy Czerwonak zaszczepiono przeciw COVID-19 2437 osób, w tym w wieku +70 (1937 osób) oraz w wieku 60+ (500 osób).

Liczba wolnych slotów (terminów szczepień) w punktach szczepień na terenie gminy (4 ośrodki zdrowia) do końca maja br. wynosi 1271 dla szczepionki Pfizera (70+) i 437 dla AstraZeneca (60+), razem 1708 możliwych szczepień.

Zapewne na początku kwietnia odblokują się nowe terminy i nowe grupy wiekowe. Prosimy śledzić informacje w mediach oraz weryfikować je w poradniach na terenie gminy Czerwonak.

Wśród mieszkańców zaszczepionych szczepionką AstraZeneca nie było do tej pory żadnego sygnału o jakichkolwiek NOPach (nieprawidłowy odczyn poszczepienny).

W ośrodkach zdrowia na terenie gminy Czerwonak szczepione są wszystkie osoby, które się  zarejestrują - nie tylko mieszkańcy gminy.

 

Zachęcamy do rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19. Są 4 możliwości zapisu:

 

1. Całodobowa i bezpłatna infolinia - 989

Można to zrobić samemu lub może zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli zostanie podany, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.

Podczas rejestracji wybierany jest dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podano numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Rejestracja na szczepienie przez automatyczny system powiadomień

Numer + 48 22 888 41 11 to automatyczny system powiadomień Narodowego Programu Szczepień. Należy zgłosić chęć zaszczepienia się przez formularz na stronie szczepimysie.pacjent.gov.pl. Gdy rozpoczną się szczepienia dla wskazanej grupy wiekowej, automat zadzwoni, żeby zapisać na szczepienie.

Należy postępować zgodnie z odczytywanymi komunikatami. Jeśli nie chcesz skorzystać z tej formy kontaktu – po prostu rozłącz się. Jeśli nie możesz odebrać połączenia, oddzwoń w ciągu maksymalnie dwóch dni.

Uwaga! Automat oddzwoni do ciebie, jeśli w formularzu zgłoszeniowym podasz swój numer telefonu.

Jeśli nie wypełnisz formularza, możesz zapisać się na szczepienie przez infolinię, Internetowe Konto Pacjenta lub SMS, gdy rozpoczną się zapisy dla wskazanej grupy wiekowej.
 

2. Rejestracja elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiadał albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście - będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

 

3. Kontakt z wybranym punktem szczepień

Na terenie gminy Czerwonak dostępne są punkty, w których wykonywane są szczepienia przeciw COVID-19:

  • Zespół Lekarza Rodzinnego „Pro Familia”, Czerwonak, ul. Działkowa 2, tel. 61 81 20 400,
  • Zespół Lekarza Rodzinnego „Pro Familia”, Koziegłowy, ul. Poznańska 37, tel. 61 81 27 310,
  • Zespół Lekarza Rodzinnego „Pro Familia”, Koziegłowy, os. Leśne 7f, tel. 61 64 19 293,
  • Zespół Lekarza Rodzinnego „Pro Familia”, Owińska, ul. Bydgoska 8, tel. 61 81 26 513.

Jeśli w wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

4. Wiadomość SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony
o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, jest możliwość wybrania innej daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

 

 

Opracowano na podstawie informacji uzyskanych z ZLR „Pro Familia” w Czerwonaku oraz dostępnych na stronie internetowej www.gov.pl