Urząd Gminy Czerwonak informuje, że Punkt Szczepień Powszechnych w Koziegłowach nie działa codziennie, lecz w wyznaczone dni.
11 i 25 maja 2021 roku w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach odbyły się pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w ramach funkcjonowania Punktu Szczepień Powszechnych. Szczepienia wykonywały trzy zespoły szczepienne. W pierwszym terminie zaszczepiono 643 osoby, natomiast drugiego dnia 412 osób.

Informujemy,  że kolejne terminy szczepień zostały wyznaczone na 28 maja oraz 8 czerwca br.

Powstanie na terenie gminy punktu szczepień było możliwe dzięki współpracy z Powiatem Poznańskim, Stowarzyszeniem Metropolia Poznań oraz Szpitalem Podolany.

 

Jak się zarejestrować?

Przed przyjściem do punktu należy się zarejestrować. Są na to trzy sposoby:

  • Pierwszy z nich to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Do zapisu wystarczy PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale każdy, kto go poda, otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można również zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. 
  • Drugi sposób to e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl. System zaproponuje dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z nich nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS. Ważne: aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, warto mieć Profil Zaufany.
  • Trzecia możliwość to wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: "SzczepimySie".

Osoby wyrażające chęć zaszczepienia się, będą zobowiązane do wypełnienia przed szczepieniem „Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Dokument ten należy oddać w punkcie szczepień w dniu wykonania szczepienia. Elektroniczna wersja dostępna jest na stronie internetowej www.czerwonak.pl w zakładce COVID-19. Osoby, które nie będą posiadały wypełnionego Kwestionariusza, będą mogły go otrzymać i wypełnić na miejscu.

W dniu szczepienia należy przyjść do punktu nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną. Należy mieć przy sobie dowód osobisty. Z względów epidemicznych osobom wypełniającym ankietę na miejscu rekomendujemy zabranie własnego długopisu.

 

Bernadeta Szulczewska
Wydział Promocji Zdrowia