W związku ze wzrostem ilości zakażeń koronawirusem i trwającym stanem zagrożenia epidemicznego, działając na podstawie § 21 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz. 1356 ze zmianami), informujemy, że wprowadzamy w Urzędzie Gminy Czerwonak zmienione zasady obsługi klientów:

 

1. Urząd Gminy jest czynny w dotychczasowych godzinach pracy, tj. poniedziałek 9.00 - 17.00, wtorek-piątek 7.30 - 15.00. Bezpośrednia obsługa klientów odbywa się za pośrednictwem „okienka” przy drzwiach wejściowych do urzędu.
 

2. Dostęp do Sali Obsługi Klienta oraz innych komórek organizacyjnych Urzędu Gminy Czerwonak możliwy jest po wcześniejszym umówieniu się z właściwym pracownikiem merytorycznym:
 

  • sala Obsługi Klienta (zameldowanie, CEIDG): tel. 61 65 44 213,  61 65 44 212
  • dowody osobiste, profil zaufany: 61 65 44 227, 61 65 44 272
  • Urząd Stanu Cywilnego: tel. 61 65 44 239, 61 65 44 215
  • telefony do wydziałów i biur urzędu dostępne są TUTAJ


 3. Zachęcamy do wcześniejszego, telefonicznego umawiania wizyt w urzędzie, w celu sterowania ruchem klientów i ograniczenia do minimum kontaktu między klientami. Jeśli to możliwe, sprawy prosimy załatwiać drogą telefoniczną, mailową, za pośrednictwem platformy epuap, Portalu Interesanta Urzędu Gminy Czerwonak lub listownie. Urząd gminy funkcjonuje w systemie pracy stacjonarnej oraz zdalnej.
 

4. Jeżeli znajdujecie się Państwo przy drzwiach urzędu, prosimy o powiadomienie poprzez dzwonek.


5. Podczas załatwiania spraw urzędowych obowiązkowe jest noszenie maseczki i dezynfekcja rąk.


6. Korespondencję skierowaną do Urzędu Gminy należy zostawić w urnie znajdującej się przy drzwiach wejściowych do urzędu.
 

7. Korespondencja zwrotna nie będzie wydawana w siedzibie Urzędu, ale będzie każdorazowo doręczana adresatowi, za pośrednictwem Poczty Polskiej, na podany przez niego adres korespondencyjny.
 

8. Dyżury Wójta i Zastępcy Wójta odbywają się w każdy poniedziałek w formie telefonicznej lub online, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu w sekretariacie urzędu. Odwołane są natomiast dyżury dla seniorów w Koziegłowach.

 

 

Usługi realizowane online przez Urząd Gminy w Czerwonaku:

 

Dowód osobisty

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć online. Zachęcamy do skorzystania z elektronicznego formularza: https://www.gov.pl/web/gov/uzyskaj-dowod-osobisty#scenariusz-przez-internet

 

Meldunek

Sprawy związaną z meldunkiem na pobyt stały lub czasowy dłuższy niż 3 miesiące można załatwić za pośrednictwem strony: https://www.gov.pl/web/gov/zamelduj-sie-na-pobyt-staly-lub-czasowy-dluzszy-niz-3-miesiace

 

Sprawy podatkowe

Informację w sprawie spraw podatkowych można uzyskać pod numerami telefonów w Wydziale Podatków i Opłat Lokalnych 

oraz za pośrednictwem Portalu Interesanta Urzędu Gminy Czerwonak:

https://eurzad.czerwonak.pl/witryna_glowna/pl/#/strona/pl/podatki-lokalne

 

Urząd Stanu Cywilnego

Przy załatwianiu spraw w USC zalecamy korzystanie z profilu zaufanego. Usługami możliwymi do zrealizowania w tej formie są przede wszystkim:
 

 

Działalność gospodarcza

Tutaj znajdziesz link do dedykowanych elektronicznych formularzy związanych z działalnością gospodarczą: sprawdź

 

Korespondencję z Urzędem możesz prowadzić poprzez ePUAP:
 

 

Jeśli jeszcze nie posiadasz Profilu Zaufanego, zobacz jak go założyć:

https://www.ratusz24.pl/profil-zaufany"

 

Portal Interesanta Urzędu Gminy Czerwonak

https://eurzad.czerwonak.pl/

 

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość. Wprowadzone zasady służyć mają przede wszystkim bezpieczeństwu mieszkańców i klientów naszego Urzędu, a także umożliwić zapewnienie ciągłości pracy gminnej administracji.