Wybierz najlepsze unijne projekty – Zagłosuj na Kładkę!

Przed nami wyjątkowa edycja plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”: 20 projektów na 20 lat Polski w UE.  O tytuł najlepszych przedsięwzięć w czterech kategoriach rywalizują wielkopolskie inicjatywy, które zrealizowane zostały przy wsparciu Funduszy Europejskich w ciągu minionych dwóch dekad.

Organizatorem plebiscytu jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu we współpracy z redakcją e-magazynu „Nasz Region”. Nadzór nad obsługą Plebiscytu pełni Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Organizatorzy nominując projekty, postawili na różnorodność. W gronie plebiscytowym znajdują się zatem przedsięwzięcia nie tylko realizowane przez duże miasta i podmioty, ale też mniejsze gminy i beneficjentów. W stawce są inicjatywy z wszystkich części Wielkopolski.

W kategorii „Łączy nas … dobry klimat” nominowana została Gmina Czerwonak za projekt „Rozbudowa systemu dróg pieszo-rowerowych w Owińskach wraz z budową kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę”. Nominacja została przyznana za budowę unikalnej konstrukcji pieszo-rowerowej nad Wartą, promocję lokalnej turystyki i zeroemisyjnych środków transportu.

Głosowanie potrwa od 15 do 28 maja. Każdego dnia jest możliwość oddawania jednego głosu na naszą nominację.

Opis projektu oraz głosowanie pod linkiem: https://laczynas.wielkopolskie.pl/plebiscyt-projekt/gmina-czerwonak/

Film w kategorii „Łączy nas… dobry klimat” Plebiscyt „Łączy nas WIELkopolskiE” pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=aqzIyFsuXf4