Logowanie: zaloguj

Sukcesy pływackie Miriam Podlewskiej, mieszkanki Czerwonaka

W dniach 10-14 lipca br. w Poznaniu odbyły się ARENA Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu. Ponad 600 najlepszych zawodników w wieku 15-16 (dziewczęta) i 17-18 (chłopcy) z 42 krajów wzięło udział w zmaganiach o tytuł mistrzów. Jedną z reprezentantek polskiej drużyny była Miriam Podlewska, która jako jedyna z Poznania osiągnęła wystarczające wyniki aby zakwalifikować się na MEJ. Przygotowania do zawodów trwały bardzo długo ponieważ już miesiąc przed zawodami odbył się obóz przygotowawczy w Olsztynie.

Nasza zawodniczka przygotowywała się bardzo długo do samego podjęcie próby wypełnienia minumum na Mistrzostwa. Lata pracy oraz ostatni okres przygotowawczy przyczyniły się do znacznego poprawienia rekordów życiowych oraz zaliczenia bardzo udanych występów jako drużyna sztafetowa. Jak mówi sama zawodniczka było to świetnie doświadczenie. Współpraca z nowymi ludźmi, dowiadywanie się nowych rzeczy nawet o samym sobie to na prawdę świetne przeżycie.

 

W dniach 22-24 lipca w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Miriam Podlewska zajęła 2 miejsce na 100m stylem dowolny oraz trzy razy była 4 przegrywając setnymi walkę o medal.

Klub i Gminę Czerwonak reprezentował również mieszkaniec Mielna Krzysztof Tchórzewski, który poprawił wszystkie swoje czasy w konkurencjach kraulowych.

 

Zapraszamy na zajęcia sekcji pływackiej Klubu Pływackiego Koziegłowy już we wrześniu, informacja pod nr tel. 500 27 60 47. Zajęcia wspierane są finansowo przez Gminę Czerwonak.

 

Damian Jerszyński

Klub Pływacki Koziegłowy

« poprzedni | następny »
« wróć

Aby móc korzystać z wszystkich funkcji naszego serwisu zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest całkowicie darmowa.