Poniżej znaleźć można wszystkie ważne informacje na temat zbiórki różnego typu odpadów komunalnych na terenie gminy Czerwonak. Istotne wiadomości dla właścicieli nieruchomości:
1. Właściciele nieruchomości zobowiązani są do zawarcia umowy na odbieranie odpadów komunalnych z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie Wójta Gminy na wykonywanie tej działalności:
- wykaz firm posiadających zezwolenie Wójta na odbieranie odpadów komunalnych
2. Właściciele nieruchomości nieskanalizowanych zobowiązani są do zawarcia umowy na opróżnianie zbiorników bezodpływowych tzw. szamb z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie Wójta Gminy na wykownywanie tej działalności:
- wykaz firm posiadających zezwolenie Wójta na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych.
3. Właściciel każdej nieruchomości zobowiązany jest do przechowywania rachunków za wywóz odpadów i ścieków przez okres 2 lat.
4. Osoby posiadające okresowo zwiększoną ilość odpadów komunalnych mogą je we własnym transportem dostarczyć odpłatnie na Składowsko Odpadów w Owińskach, okazując przy tym podpisaną umowę na odbiór odpadów ze swojej posesji. Można też zamówić specjalny kontener z firmy posiadającej zezwoelnie Wójta na odbiór odpadów komunalnych.


